Ubytovanie pri mori
Zima na horách
Apartmány v Grécku

ubytovanie v súkromí nielen v Chorvátsku, rekreačné domy, apartmány, chaty a chalupy

RekreacneDomy.sk
Skryť schránku s výberom domov... X
Zaregistrujte/prihláste sa pre ukladanie výberu pre neskoršie použitie...
Volajte Bratislavu: (0)221 028 567 | pon - nie 9:00 - 20:00 hod

Rekreačné domy, chaty, chalupy a apartmány k prenájmu na Slovensku a v Európe

Rekreačné apartmány a domy - vyhľadajte Vaše ubytovanie a rezervujte online
Hľadať...
Hodnotenie kvality (minimálne):
základné
najvyššie
Hľadať...
Hodnotenie kvality (minimálne):
základné
najvyššie
AlbánieBelgickoBulharsko
Černá HoraČeská republikaDánsko
FínskoFrancúzskoHolandsko
ChorvátskoIslandTaliansko
CyprusLucemburskoMaďarsko
NemeckoNórskoPoľsko
PortugalskoRakúskoGrécko
SlovenskoSlovinskoSrí Lanka
ŠpanielskoŠvédskoŠvajčiarsko
Turecko

Ponuka

Hľadanie podľa kódu domu

Akcia & Novinky

Otvorenie predaja sezóny 2011
Práve sme zahájili predaj pobytov v rekreačných domoch a apartmánoch v celej Európe na ro... více>

Prihlásenie užívateľa

Zabudol som heslo
Nová registrácia

Otázky a rezervácie

Volajte Bratislavu 0221 028 567

Spolupracujeme

Dovolenka pri mori autom a rekreačné apartmány, vily a domy v Chorvátsku

 

Najrýchlejšia a najpohodlnejšia cesta do Chorvátska vedie cez Rakúsko (pozor, deti do 12 rokov musia byť v Rakúsku v autosedačke!). Pre prejazd Rakúska potrebujete mať tamojšiu diaľničnú známku. Na hraniciach, alebo ešte lepšie v predstihu na niektorých miestach v Českej republike, si môžete kúpiť diaľničnú známku desaťdňovú za 7,60 Eur. V Slovinsku diaľničná známka stojí týždenná 15 Eur a mesačná 30 Eur. Ďalej sa pripravte, že budete platiť v Rakúsku a Chorvátsku mýto za použitie mostu alebo tunela, tu môžete platiť eurom, alebo kartou, v Chorvátsku aj kuna. V Chorvátsku sa miesto diaľničnej známky platia tzv diaľničné poplatky, ich cena sa odvíja od dĺžky úseky, ktorý prejdete. Napr. prejazd po úseku diaľnice A1 zo Záhrebu do Splitu vyjde na 157 kún (cca 600Kč). Ak môžme odporučiť, je výhodnejšie v Chorvátsku diaľničné poplatky platiť kartou.

 

Ak mierite na do Dalmácie, trasa povedie cez mestá Viedeň (A), Graz (A), Maribor (SLO), Záhreb (HR), Karlovac (HR), Bosiljevo (HR) , Žuta Lokva (HR), Gospić (HR), Gornja Ploče (HR), Zadar (HR), Pirovac (HR), Vrpolje (HR), Dugopolje (HR), Split (HR). Na tejto ceste bývajú obzvlášť v letných mesiacoch časté kolóny.

 

Ďalšou možnosťou, ako sa dostať do Dalmácie, je cesta cez Plitvické jazerá. Smer je znovu Viedeň (A), Graz (A), Maribor (SLO), Záhreb (HR), Karlovac (HR), ďalej pôjdete cez Plitvické jazerá (HR), Gračac (HR), Knin (HR), Sinjom (HR ), Split (HR).

 

Ak chcete na západ Chorvátska (oblasť Istrijskej župy), môžete ísť smerom České Budějovice (ČR), Linz (ČR), Salzburg (A), Villach (A), Ľubľana (SLO), Koper (SLO), Buje (HR) , Pula (HR).

 

Cestné poplatky

 

A1 Záhreb - Bosiljevo - Zadar - Šibenik - Split - Šestanovac – Ravča

A2 Záhreb - Zaprešic - Krapina – Macelj

A3 Bregana - Záhreb - Slavonski Brod - Županja – Lipovac

A4 Záhreb-Varaždin - Goričan

A5 Osijek - Dákovia – Stredanci

A6 Záhreb-Karlovac - Bosiljevo - Vrbenská – Rijeka

A7 Rijeka – Rupa

 

 

Dopravné predpisy v Chorvátsku

 

Ak si vyberiete cestu do Chorvátska vlastným autom, je dobré vedieť, aké sú tamojšie dopravné predpisy. Povolená rýchlosť v obci je 50 km / h, na diaľnici môžete ísť 130 km / h, na ostatných cestách 90 km / h. Po cestách vysokorýchlostných môžete ísť 110 km / h. Motorové vozidlá s prívesom bez brzdy a autobusy majú povolenú rýchlosť 80 km / h.

 

 

Bezpečnostné pásy a ich používanie je povinné na všetkých sedadlách, na ktorých sú nainštalované. Deti, ktorým ešte nebolo 12 rokov, smú sedieť len na zadných sedadlách. Detské sedačky sú pre deti do 5 rokov. Ak vystúpite po ceste mimo parkoviska z auta, vždy na sebe musíte mať výstražnú vestu. Čo sa týka svetiel, je povinné svietiť v zimnom čase i počas dňa. Povinnou výbavou je výstražný trojuholník, sada náhradných žiaroviek, autolekárnička, ťažné lano a náhradná pneumatika

.

Ak je vozovka mokrá, prispôsobte tomu jazdu, ktorá je potom veľmi nebezpečná. Pri jazde je zakázané používať mobilný telefón.

 

 

Cestovné doklady

 

Do Chorvátskej republiky môžu slovenskí občania cestovať s platným slovenským cestovným pasom, alebo občianskym preukazom na dobu 90 dní bez víz. Do cestovného pasu rodičov môžu byť zapísané deti do päť rokov. Deti staršie ako 5 rokov potrebujú pre vstup a pobyt v Chorvátsku vlastný cestovný pas. (viac na web.stránkach MZV SR)

 

 

Colné a devízové predpisy

 

V Chorvátskej republike na vybraných hraničných priechodoch (Bregana, Gorican a Rupa) existuje tzv. červený a zelený pruh.

 

Zelený cestný pruh je určený pre turistov prichádzajúcich do Chorvátska, ktorí neprevážajú tovar podliehajúci colnému odbaveniu a colnej deklarácií. Zelený pruh môžu použiť osoby, ktoré prevážajú neobchodný tovar v hodnote do 300,- HRK. Pre zelený pruh sa môže rozhodnúť i osoba, ktorá preváža tovar a má ho už colne prihlásený a odbavený.

 

Červený pruh využívajú cestujúci, ktorí prevážajú tovar, ktorý podlieha colnému odbaveniu.

Do Chorvátskej republiky možno doviezť valuty bez ohraničenia, ak ide o čiastku zodpovedajúcu dobe pobytu v Chorvátskej republike . (viac na web.stránkach MZV SR)

 

V prípade, že budete cestovať so svojím miláčikom, ste zaň zodpovední. Overte si, či je očkovaný a či má platný pas alebo veterinárne overenie.

 

 

Dopravná nehoda

 

Dopravnú nehodu treba ihneď oznámiť polícii na čísle 92, alebo 112. Nie je nutné v prípade nehody s malou materiálnou škodou. V prípade zranenia volajte záchrannú službu 94. V prípade akéhokoľvek poškodenia vozidla je nutné vyžiadať si od polície potvrdenie o obhliadku a poškodenie, bez ktorého sa nedá prejsť štátne hranice. Ak potrebujete servis, volajte 987 (pri volaní zo zahraničia voľte +385 1 987).

 

 

Ubytovanie v Chorvátsku

V našej ponuke máme široký výber rôznych objektov v Chorvátsku v rekreačných apartmánoch a domoch s ubytovaním v súkromí. Chorvátsko je ideálna dovolenka pre rok 2010. Ponuka ubytovania v Chorvátsku je veľmi široká a pestrá. Môžete si vybrať z množstva rekreačných objektov, víl, domov, apartmánov, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami - veľkosťou, typom súkromia, okolím, vybavením a ďalším. Rekreačné objekty sa nachádzajú pozdĺž celého pobrežia. Je len na vás, ktorý rekreačný objekt si pre svoj pobyt v Chorvátsku zvolíte. Všetky ubytovania sú navyše v Chorvátsku cenovo veľmi prijateľné.

Domy s bazénom

Paradiso (Somme-Leuze)
Osôb: 12
Ellikom
Osôb: 4
Vill. de Vacances Waulsort, B (Hastière)
Osôb: 5
La Cube (Somme-Leuze)
Osôb: 9

Lastmoment ubytovanie

Kegnæs
26.11.2016 - 10.12.2016
€ 854,79
Kvie Sø
29.11.2016 - 09.12.2016
€ 329,09
Kvie Sø
04.12.2016 - 22.12.2016
€ 284,57
Kirchheim/Hessen
16.11.2016 - 20.11.2016
€ 262,72