Ubytovanie pri mori
Zima na horách
Apartmány v Grécku

ubytovanie v súkromí nielen v Chorvátsku, rekreačné domy, apartmány, chaty a chalupy

RekreacneDomy.sk
Skryť schránku s výberom domov... X
Zaregistrujte/prihláste sa pre ukladanie výberu pre neskoršie použitie...
Volajte Bratislavu: (0)221 028 567 | pon - nie 9:00 - 20:00 hod

Rekreačné domy, chaty, chalupy a apartmány k prenájmu na Slovensku a v Európe

Rekreačné apartmány a domy - vyhľadajte Vaše ubytovanie a rezervujte online
Hľadať...
Hodnotenie kvality (minimálne):
základné
najvyššie
Hľadať...
Hodnotenie kvality (minimálne):
základné
najvyššie
AlbánieBelgickoBulharsko
Černá HoraČeská republikaDánsko
FínskoFrancúzskoHolandsko
ChorvátskoIslandTaliansko
CyprusLucemburskoMaďarsko
NemeckoNórskoPoľsko
PortugalskoRakúskoGrécko
SlovenskoSlovinskoSrí Lanka
ŠpanielskoŠvédskoŠvajčiarsko
Turecko

Ponuka

Hľadanie podľa kódu domu

Akcia & Novinky

Otvorenie predaja sezóny 2011
Práve sme zahájili predaj pobytov v rekreačných domoch a apartmánoch v celej Európe na ro... více>

Prihlásenie užívateľa

Zabudol som heslo
Nová registrácia

Otázky a rezervácie

Volajte Bratislavu 0221 028 567

Spolupracujeme

Dovolenka v Taliansku - s báječnú relaxáciu

 

Ponuka ubytovania v Taliansku je široká. Môžete si vybrať z radu rekreačných objektov, víl, domov, apartmánov, ktoré sa líšia veľkosťou, pozemkom, typom súkromia, okolím, vybavením a službami. Rekreačné apartmány sa nachádzajú pozdĺž celého pobrežia. Je len na Vás, či si vyberiete pre pobyt v Taliansku v dynamickej a zaujímavej mestskej časti, alebo kľudný a srdečný vidiek, či vilu s bazénom, alebo domček pri pláži.

 

Pláže sú v Taliansku prevažne piesčité, alebo skalnaté. Najznámejšími a najobľúbenejšími letoviskami sú Bibione a Rimini, ktoré s obľubou vyhľadávajú nielen českí turisti. Obe destinácie poskytujú všetok komfort pre skvelú dovolenku, či už sa jedná o pestrú ponuku športového vyžitia, či rôznorodé možnosti stravovania. O zábavu tu rozhodne nie je núdza, môžete sa napríklad prejsť po tamojších pamiatkach, navštíviť tradičný trh, alebo sa ísť pobaviť do niektorého z nočných klubov.

 

Kam vyraziť v Taliansku

 

Vďaka dlhej histórii, ktorú má Taliansko za sebou, narazíte takmer na každom kroku na pamätihodnosti, či už sa jedná o zaujímavú sochu, architektonický objektu, alebo prastaré zrúcaniny. Medzi tie najcennejšie, zapísané v zozname UNESCO, patria skalné kresby vo Val Camonice, historické centrá miest Rím, Florencia, Neapol, Janov, Siena, Pienza, Urbino a San Gimignano, hrad Castel del Monte, Hadrianovu vila v Tivoli, etruské cintoríny Cerveteri a Tarquinia, Benátky a Benátska lagúna, Piazza del Duomo v Pise. Skvelým výletom je aj návšteva sopky Vezuvu a neďalekých Pompejí, kde sa môžete prejsť starodávnym mestom, ktoré bolo v roku 1979 zatopené lávou. Paradoxne vďaka nej sa nám zachovali dôkazy o jedinečnej architektúre staroveku.

 

Nejednu pamiatku skrýva snáď každé malé mestečko. To Vás okúzli svojou otvorenosťou, ústretovosťou a ojedinelou atmosférou.

 

 

Ak budete tráviť dovolenku v Taliansku, odporúčame minimálne jeden deň vyčleniť len pre poznávací výlet. Môžete sa napríklad vydať po niektorej z nasledujúcich trás, ktoré sme pre vás vybrali.

 

Pestrým a zaujímavým výletom je dozaista cesta do Neapola, tretieho najväčšieho mesta Talianska. Ako nám hovorí známe porekadlo "vidieť Neapol a zomrieť", má toto mesto naozaj čo ponúknuť. Okrem historického centra, ktoré je zapísané v zozname UNESCO, v ňom nájdeme veľa krásnych kostolov a hradov. Približne 22 km pod Neapolom sa nachádzajú Pompeje, preslávené vykopávkami antického mesta, zaliatého v r. 79 lávou zo sopky Vezuv. Môžete na ňu vystúpať pri svojej návšteve provincie Neapol a užiť si krásneho rozhľadu po okolí. Vydať sa na ňu vrchol môžete z Pompejí alebo z Herkulaneu, kam jazdia pravidelne autobusy. Na úplný vrchol ku kráteru sa smie len s plateným sprievodcom.

 

Ďalším obľúbeným cieľom turistov je Národný park Gran Paradiso, ktorý nájdete v Grajských Alpách v severnej časti Talianska neďaleko Turína. Gran Paradiso zaberá 730 km2 a nájdete v ňom okrem iného úchvatné prírodné scenérie, ktoré vyzdvihuje najvyšší bod Národného parku, hora Gran Paradiso (4061 m). V parku je možné vidieť kozorožcov, ktoré tamojšia správa chráni pred vyhynutím. Informácie o tamojších chodníkoch, stravovaní, alebo prípadnom ubytovaní Vám poskytnú v informačnom stredisku v meste Cogne.

 

 

Taliansko pre gurmánov a milovníkov južanskej kuchyne

 

Taliansko je vyhlásené pre svoju ľahkú, zdravú a predovšetkým chutnú kuchyňu. Základ tvorí hlavne čerstvá zelenina a ovocie, ryby, syry. Najčastejším jedlom je pizza, alebo cestoviny, ktorých je cez 140 druhov (názvy sa líšia podľa jednotlivých regiónov). Len pre zaujímavosť, priemerný Talian zje za rok 25 kg cestovín a vypije cez 100 litrov vína. Vinárstvo tu má dlhoročnú tradíciu a talianske víno je naozajstný nektár.

Dovolenka v Taliansku - tipy a rady

 

Ak pôjdete na dovolenku do Talianska, nemusíte si zariaďovať žiadne turistické vízum. V Taliansku platí bezvízová dohoda na 90 dní. Aby dĺžka Vášho pobytu v Taliansku bola preukázateľná, požiadajte na hraniciach o vstupnú pečiatku. Na dovolenku necestujte bez platných osobných dokladov a cestovného poistenia. Ak budete potrebovať lekárske ošetrenie, lekára či zubára nájdete v každom mestečku. Poisťovňa vám po návrate výdavky preplatí.

 

Študenti by si nemali zabudnúť vziať zľavové karty napr ISIC. Môžu využiť zľavy nielen v múzeách a galériách, ale aj na niektoré vlakové lístky.

 

Oficiálnym jazykom je taliančina, v letoviskách sa dohovoríte aj nemecky, alebo anglicky.

Otváracia doba obchodov a bánk je zhruba od 8:30 - 13:00, potom nasleduje obedňajšiu pauza a následne je otvorené od 15:30 - 20:00. V rekreačných strediskách je doba prispôsobená turistom.

 

Platí sa eurom a ceny za jedlo, suveníry, alebo oblečenie sa líši podľa oblastí, alebo kvality a nakupujúci si vždy musia vziať potvrdenku, ktorú si občas vyžiada finančná políciia. V Taliansku je prísne zakázané nosenie "chladných zbraní" akou je napríklad nôž.

 

Svoje osobné veci si starostlivo strážte a nenoste pri sebe väčší obnos peňazí. Neodporúča sa ani odchádzať od plne naloženého auta.

 

Ak bude mať na dovolenke v Taliansku akýkoľvek problém, obráťte sa na Sloveské veľvyslanectvo a konzuláty v Taliansku. Aktuálne telefónne čísla a adresy nachádzajú na stránkach Ministerstva zahraničných vecí.

 

Domy s bazénom

Fonyódliget
Osôb: 10
Siófok-Töreki
Osôb: 10
Szentendre
Osôb: 6
Balatonalmadi
Osôb: 8

Lastmoment ubytovanie

Villa Anna (Catania)
13.11.2016 - 27.11.2016
€ 508,68
Kostræde Banker
27.11.2016 - 30.11.2016
€ 184,83
Breskens
20.11.2016 - 27.11.2016
€ 300,57
Jegum Ferieland
15.11.2016 - 19.11.2016
€ 436,83