Ubytovanie pri mori
Zima na horách
Apartmány v Grécku

ubytovanie v súkromí nielen v Chorvátsku, rekreačné domy, apartmány, chaty a chalupy

RekreacneDomy.sk
Skryť schránku s výberom domov... X
Zaregistrujte/prihláste sa pre ukladanie výberu pre neskoršie použitie...
Volajte Bratislavu: (0)221 028 567 | pon - nie 9:00 - 20:00 hod

Rekreačné domy, chaty, chalupy a apartmány k prenájmu na Slovensku a v Európe

Rekreačné apartmány a domy - vyhľadajte Vaše ubytovanie a rezervujte online
Hľadať...
Hodnotenie kvality (minimálne):
základné
najvyššie
Hľadať...
Hodnotenie kvality (minimálne):
základné
najvyššie
AlbánieBelgickoBulharsko
Černá HoraČeská republikaDánsko
FínskoFrancúzskoHolandsko
ChorvátskoIslandTaliansko
CyprusLucemburskoMaďarsko
NemeckoNórskoPoľsko
PortugalskoRakúskoGrécko
SlovenskoSlovinskoSrí Lanka
ŠpanielskoŠvédskoŠvajčiarsko
Turecko

Ponuka

Hľadanie podľa kódu domu

Akcia & Novinky

Otvorenie predaja sezóny 2011
Práve sme zahájili predaj pobytov v rekreačných domoch a apartmánoch v celej Európe na ro... více>

Prihlásenie užívateľa

Zabudol som heslo
Nová registrácia

Otázky a rezervácie

Volajte Bratislavu 0221 028 567

Spolupracujeme

Srí Lanka

vlajka
Hlavné mestoKolombo
KontinentAsie
Úřední jazyk:Sinhálština, tamilština
Volací kód do země:+94
Vakcinace:Otvoriť v novom okne
Zastupitelský úřad:Otvoriť v novom okne
Informace o varování:POZOR! Časový posun je GMT +4,5
Mena:Srílanská rupie, Kód meny: LKR
Zaujímavosti:Skalní chrám v Dambulla, budhistické chrámy ze 14. - 18. stol Natha Devale, horké prameny, pozorujte vzácné druhy ptactva a motýlů.

Informace o zemi

SRÍ LANKA, NEDOTKNUTÁ PRÍRODA

Srí Lanka je pre svoju krásnu a z veľkej časti nedotknutú prírodu jednou z najnavštevovanejšou destiláciou sveta. I keď v minulosti bola zaiahnutá prírodnými katastrofami, turisti sa sem každoročne radi vracajú na svoju dovolenku.

Tento tropický raj sa môže pochváliť bohatou vegetáciou. Ostrov je z veľkej časti pokrytý horami a plošinami, kde sa nachádza väčšina z bujnej vegetácie. Pri popíjaní pravého cejlonského čaju potom môžete ochutnať veľkú škálu exotického ovocia. Srí Lanka je tiež domovompre množstvo ohrozených živočíchov,ktoré sa nachádzajú prevažne v prírodných rezerváciach. Väčšina z parkov sú verejne prístupné, ale i tu sú nastolené prísne pravidlá. Podľa množstva turistov je najkrásnejšou prírodnou pamiatkov Levia skala, ktorá sa tiahne až k nebu nad okolitú krajinu a je často považovaná za ôsmy div sveta.

Pokiaľ Vás obdivovanie prírodných krás omrzí, k dipozící máte dlhé piesočnaté pláže. Tu sa môžete nechať obmývať Indickým oceánom. Pravá relaxácia na Vás čaká v tieni vysokých paliem, ktoré Vám poskytnú útočisko pred tropickým slnkom. Pobrežia sú lemované korálovými útesmi, ktoré dokresľujú idylku Srí Lanky.

ŠPORTOVNÉ VYUŽITIE

I pre milovníkov športu má Srí Lanka pripravené vyžitie ako sú pobrežia obmývané svetovými surfárskymi vlnami, ktoré miestami môžu dosiahnuť výšku až niekoľko metrov. Nebezpečenstvo pre opalujúcich sa turistov však nehrozí. Okrem surfovania je k Vám dispozícií šnorchlovanie, ktoré je na ostrove veľmi obľúbené. S maskou na tvári sa tak môžete vydať do sveta korálov a prímorského života. Srí Lanka je tým správnym miestom pre aktívnu a pasívnu dovolenku.

HISTORÍA

I obdivovateli historických pamiatok si príjdu na svoje. Z každého kúta Srí Lanky na Vás dýchne história,ktorá siaha až d 5.storočia našeho letopočtu. Stopy dávnych civilizácií s množstvom sôch Budhu berú dych každému návštevníkovi. Najstarším mestom je Anuradhapura, ktorého základy boli položené pred 1500 rokmi. Práve z tohto obdobia sa tu dochovalo najviac historických, kultúrnych a náboženských pamiatok. Najviac turistov, ktorí cestujú za históriou, zamieria práve do tohto mesta, konkrétne k jednej z dvoch dominánt. Prvá z nich je Budhov strom, ktorý podľa povesti vyrástol na mieste, kde práve Budha došiel k osvieteniu. Druhým divom Anuradhapury je kláštor Jetevana, ktorý bol  v stredoveku treťou najvyššou budovou sveta. Okrem tohoto historicky nabitého miesta na ostrove sa nachádzajú ďalšie pamiatky.

UBYTOVANIE A GASTRONOMIA

Srí Lanka disponuje prevažne hotelmi s luxusne vybavenými hotelovými izbami. Ubytovanie je príjemé a poskytne Vám ten pravý pocit luxusu. Milý a vždy usmievavý personál Vám vždy rád vyhovie. Jedlo na ostrove je považované za jedno z najchutnejších a vďaka rybolovu a exotickému ovociu za jedno z najpestrejších jedál sveta.

Pokiaľ teda hľadáte trochu histórie, prírody a odpočinku, Srí Lanka je pre Vás ideálnym miestom a ani na minútu neváhajte a vydajte sa na svoju dovolenku práve na Srí Lanku.
Zaujímavé odkazy


Mapa krajiny


Praktické informácie

Časový posun: +5 hodin oproti SEČ
Medzinárodná predvolba: +94
Orientačn8 doba letu z Prahy:

Počasie v krajine

Teplota je práve: °C
Vlhkosť vzduchu: %
Vietor: km/h