Ubytovanie pri mori
Zima na horách
Apartmány v Grécku

ubytovanie v súkromí nielen v Chorvátsku, rekreačné domy, apartmány, chaty a chalupy

RekreacneDomy.sk
Skryť schránku s výberom domov... X
Zaregistrujte/prihláste sa pre ukladanie výberu pre neskoršie použitie...
Volajte Bratislavu: (0)221 028 567 | pon - nie 9:00 - 20:00 hod

Rekreačné domy, chaty, chalupy a apartmány k prenájmu na Slovensku a v Európe

Rekreačné apartmány a domy - vyhľadajte Vaše ubytovanie a rezervujte online
Hľadať...
Hodnotenie kvality (minimálne):
základné
najvyššie
Hľadať...
Hodnotenie kvality (minimálne):
základné
najvyššie
AlbánieBelgickoBulharsko
Černá HoraČeská republikaDánsko
FínskoFrancúzskoHolandsko
ChorvátskoIslandTaliansko
CyprusLucemburskoMaďarsko
NemeckoNórskoPoľsko
PortugalskoRakúskoGrécko
SlovenskoSlovinskoSrí Lanka
ŠpanielskoŠvédskoŠvajčiarsko
Turecko

Ponuka

Hľadanie podľa kódu domu

Akcia & Novinky

Otvorenie predaja sezóny 2011
Práve sme zahájili predaj pobytov v rekreačných domoch a apartmánoch v celej Európe na ro... více>

Prihlásenie užívateľa

Zabudol som heslo
Nová registrácia

Otázky a rezervácie

Volajte Bratislavu 0221 028 567

Spolupracujeme

Taliansko

vlajka
Hlavné mestoŘím
KontinentEurópa
Úřední jazyk:Italština
Domluvíte se:Anglicky
Orientační doba letu do destinace:1h 50min.
Vakcinace:Otvoriť v novom okne
Zastupitelský úřad:Otvoriť v novom okne
Mena:Euro, Kód meny: EUR
Zaujímavosti:Forum Romanum, Benátky, Řím, šikmá věž v Pise, katedrála ve Florencii, Milán, Chrám Santa Chiara (Assisi), svatyně v Paestu, činná sopka Etna, Pompeje

Informace o zemi

ŠTÁT ČO MÁ VŠETKO

Taliansko je krajina nachádzajúca sa v južnej Európe. Pobyt v Taliansku ponúka veľkú škálu pamiatok, turistických atrakcií a zaujímavých miest, z ktorých si každý turista vyberie. Či už chceme podniknúť aktívnu alebo pasívnu dovolenku, užiť si rušného večerného života, alebo si len tak užívať letných radovánok, Taliansko Vás rozhodne nesklame. Po celej krajine sa nachádza mnoho kultúrnych a historických pamiatok, ktoré dodnes fascinujú svojou krásou a atmosférou. Do Talianska môžete vyraziť i na zimnú dovolenku, hory na severe krajiny ponúkajú veľmi kvalitné zjazdovky.

Pre Talianov sú veľmi dôležité tradícia a rodina, väčšina obyvateľstva je rímsko-katolíckeho vierovyznania. Ak zavítate do hlavného mesta Ríma, nájdtete v ňom ukrytý najmenší štáta sveta - Vatikán, kde sídli pápež.

LOMBADRÍA I MILANO
Na severe Talianska nájdete už zmienené alpské vrcholky a povodie Pádu, kde leží veľa kultúrnych pamiatok. Hlavným mesto oblasti Lombardie je Miláno, mesto obchodných príležitostí a prehliadkových mól. Len hodinku cesty odtiaľ v podhorí Alp Bergamo, nájdete nádherné stredoveké mesto, ktoré svoju históriu rozpráva samo. Opačným smerom dôjdete k probrežiu Jadranského mora, kde môžete navštíviť mesto Benátky. Nájdeme tu mnoho gondol, kanálov  a mostov. Len kúsok odtiaľ, v tieni slávnejšieho suseda, stojí mesto Verona. Miesto, ktoré sa stalo dejiskom známeho Shakespearovho príbehu o nešťastnej láske Rómea a Júlii.

MATKA GASTRONÓMIE

Taliansko Vás poctí výborným jedlom. Každý z nás určite pozná talianske cestoviny, výbornú taliansku pizzu, lazane, tu Vám ich pripravia skutoční odborníci. Ak máte radi kvalitné víno, mali by ste navštíviť Piemonte, víno sa vyrába z odrody Nebiollo. Ďalším známym mesto je Turín, ktorý sa preslávil nielen ako priemyselné mesto napríklad kvôli značke FIAT, ale tiež vďaka pestrému kultúrnemu životu. Nájdete tu širokú ponuku múzeí, moderného umenia a hudobných predstavení. Toskánsko je jedno z najobľúbenejších turistických oblastí. Leží v strede krajiny a je preslávené nádhernou krajinou. Vo Florencii môžte navštíviť známu  sochu Davida, v Pize šikmú vežu. Pokiaľ sa vydáte na samý juh poloostrova alebo Sicíliu, môžte navštíviť sopky a Pompeje, ktoré boli zničené po erupcii  Vesuvu v roku 1979.

Ubytovanie v Taliansku môžte zohnať veľmi ľahko, ubytovať sa môžte či už v hoteli alebo v samotných rekreačných objektoch. Obyvatelia Talianska žijú svojím tempom a tempermentom. Dovolenka v Taliansku sa Vám určite zapáči.

Zaujímavé odkazy


Mapa krajiny


Praktické informácie

Časový posun: +1 hodin oproti SEČ
Medzinárodná predvolba:
Orientačn8 doba letu z Prahy: 1h 50min.

Počasie v krajine

Teplota je práve: °C
Vlhkosť vzduchu: %
Vietor: km/h