Ubytovanie pri mori
Zima na horách
Apartmány v Grécku

ubytovanie v súkromí nielen v Chorvátsku, rekreačné domy, apartmány, chaty a chalupy

RekreacneDomy.sk
Skryť schránku s výberom domov... X
Zaregistrujte/prihláste sa pre ukladanie výberu pre neskoršie použitie...
Volajte Bratislavu: (0)221 028 567 | pon - nie 9:00 - 20:00 hod

Rekreačné domy, chaty, chalupy a apartmány k prenájmu na Slovensku a v Európe

Rekreačné apartmány a domy - vyhľadajte Vaše ubytovanie a rezervujte online
Hľadať...
Hodnotenie kvality (minimálne):
základné
najvyššie
Hľadať...
Hodnotenie kvality (minimálne):
základné
najvyššie
AlbánieBelgickoBulharsko
Černá HoraČeská republikaDánsko
FínskoFrancúzskoHolandsko
ChorvátskoIslandTaliansko
CyprusLucemburskoMaďarsko
NemeckoNórskoPoľsko
PortugalskoRakúskoGrécko
SlovenskoSlovinskoSrí Lanka
ŠpanielskoŠvédskoŠvajčiarsko
Turecko

Ponuka

Hľadanie podľa kódu domu

Akcia & Novinky

Otvorenie predaja sezóny 2011
Práve sme zahájili predaj pobytov v rekreačných domoch a apartmánoch v celej Európe na ro... více>

Prihlásenie užívateľa

Zabudol som heslo
Nová registrácia

Otázky a rezervácie

Volajte Bratislavu 0221 028 567

Spolupracujeme

Francúzsko

vlajka
Hlavné mestoPaříž
KontinentEurópa
Úřední jazyk:Francouzština
Domluvíte se:Anglicky
Orientační doba letu do destinace:1h 45min.
Vakcinace:Otvoriť v novom okne
Zastupitelský úřad:Otvoriť v novom okne
Mena:Euro, Kód meny: EUR
Zaujímavosti:Eifelova věž, Paříž, Versailles, muzeum Louvre, Vítězný oblouk, katedrála Notre-Dame, bazilika Sacre Coeur, Disneyland

Informace o zemi

KRAJINA SÝROV A VÍNA

Francúzsko je často nazývané ako krajina tisícov druhov vína a syrov, je často nazývaná ako krajina umelcov. Každoročne ju navštívi na desať tisíc turistov, ktorí najčastejšie mieria do hlavného mesta Francúzska, do Paríža. A tak sa Francúzsko môže stať cielenou krajinou i pre Vašu dovolenku. Francúzsko leží v západnej Európe a svojím verným návštevníkom má rozhodne čo ponúknuť- od prekrásnej krajiny, cez významné historické pamiatky až po gurmánsky sen v podobe desiatok druhov vína a lahodných syrov.

PARÍŽ

Pokiaľ patríte medzi dychtivých milovníkov historických krás našej planéty, budete s Vašou dovolenkou vo Francúzsku rozhodne spokojný. Paríž, často prezývaný ako mesto zamilovaných, disponuje veľkou škálou monumentov, ktoré si nemôžete nechať ujsť. Jedným z hlavných symbolov Francúzska, ktoré leží v jej hlavnom meste, je samozrejme Eifelova veža, ktorá vedie celému miestemu kraju. Krásna je najmä po zotmení, kedy sa celá od podstavcov až po jej vrchol rozžiari v zlatej farbe.

PAMIATKY

Ďalším zaujímavým miestom, ktoré nesmiete zabudnúť navštíviť behom Vášho pobytu vo Francúzsku, je Opera Garnier v oblasti nazývanej Madelaine. Táto honosná stavba pochádza z poloviny 19.storočia a je skutočnou chválou Paříža. Snehovobiela fasáda a dlhé štíhle stĺpy vyvolávajú u pozorovateľov nepopísateľné pocity.
Pri ceste po Francúzsku zaručene musíte navštíviť tajomné mesto Versaille, mesto ktoré sa chváli prekrásnym a honosným zámkom dlhej  histórie. Takéto záhrady okolo celého paláca sú veľmi prepracované a synchronizované. Vďaka stovkám pracovníkov si tak turisti z celého   sveta môžu prejsť a odpočinúť v parku svetového rozmeru.

GASTRONOMÍA

Krajina Francúzska je veľmi okúzľujúca. Je veľmi známa vďaka lahodnému víńu a bohatým viniciam, ktoré sa tiahnu takmer cez celú krajinu. Pri cestovaní sa tak na chvíľu zastavte a nechajte sa unášať vôňou zrajúceho vína. Chvíľami sa budete cítiť ako v raji.

Ďalším dôvodom, prečo navštíviť Francúzsko môže byť tiež túžba po ojedinelom gurmánskom zážitku. Medzi najvýznamnejšie delikatesy patria predovšetkým francúzske víno z Bordeaux, čiže víno nesúce názov Merlot či Cabernet Saivignon. Tento druh vína patrí medzi tie najluxusnejšie a tomu tiež odpovedá cena a hlavne kvalita. Samozrejme, možno kúpiť i lacnejšiu podobu tohoto nápoja, ale s klesajúcou hodnotou klesá tiež chuťový pôžitok. Víno z oblasti údolia Loiry je charakteristické predovšetkým pre výraznú hroznovú chuť. Je sladší ako všetky ostatné, čo ocenia predovšetkým dámy.

Ceny ubytovania služieb vo Francúzsku nepatria medzi nalacnejšie. Avšak práve tento štát je krajinou kultúrnych krás a mnohých pôžitkov. Krajinu a  monumenty, ktoré tu nájdete, neuvidíte nikde na svete. To je tiež dôvod, prečo by ste mali svoju dovolenku tráviť práve vo Francúzsku.

Zaujímavé odkazy


Mapa krajiny


Praktické informácie

Časový posun: +0 hodin oproti SEČ
Medzinárodná predvolba:
Orientačn8 doba letu z Prahy: 1h 45min.

Počasie v krajine

Teplota je práve: °C
Vlhkosť vzduchu: %
Vietor: km/h